Nowy rekord: Ponad 3 miliardy figurek PLAYMOBIL

Zirndorf, 26 czerwca 2017 - W historii firmy PLAYMOBIL rok 2017 jest kamieniem milowym: Ponad 3 miliardy figurek PLAYMOBIL zamieszkało w dziecicych pokojach na całym wiecie od pierwszego wprowadzenia w 1974 roku. Ta rekordowa liczba przekracza obecnie łcznliczbmieszkanców Afryki, Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Oceanii. Gdybymy ułoyli figurki obok siebie to objłyby ziemidookoła 3,7 razy.

Wszystko zaczło siponad 40 lat temu z indiank, pracownikiem budowlanym oraz rycerzem. Od tamtej pory na przestrzeni lat rónorodność dostpnych figurek wzrosła do ponad 5.700 rónych postaci. Ze swojogromngamdodatkowych akcesorii zabawa figurkami PLAYMOBIL w postaci kobiet, mężczyzn, dziewczynek, chłopców i niemowlt w przerónych ubrankach zachwyca dzieci na całym wiecie.

Dwie charakterystyczne cechy figurek PLAYMOBIL pozostały do dziniezmienione: Rozpoznawalny umiech PLAYMOBIL oraz zwizana z nimi zasada gry, która pobudza dziecicwyobranioraz kreatywność, wpływajc pozytywnie na rozwój naszych maluchów. PLAYMOBIL daje dzieciom moliwość odgrywania wszelkich ról, budzc w nich jednoczenie chęć do zabawy. Dzieci przetwarzajswoje codzienne przeycia, yczenia, radość oraz troski wcielajc siwraz ze swoimi ulubionymi figurkami w rónorodne sytuacje.

Te małe ruchome multitalenty poradzsobie z kadprzygod- zaczynajc od historycznych zabaw z rycerzami lub piratami, po dzisiejsze czasy z robotnikami budowlanymi, weterynarzami lub policjantami, a nawet jako agenci w wirtualnych wiatach. Ale na tym nie koniec: Poza wiatami tematycznymi moemy umiecina przykład księżniczkna statku piratów lub astronauta moe spdziwakacje w szkole jazdy konnej. Take niezalenie od tego czy wróka, wity Mikołaj, krasnoludek lub gwiazda rocka, ten liczny i wyjtkowy wybór figurek oraz ich niekoczca siwszechstronność, zapewnia nieograniczone moliwoci twórczego tak i jak kreatywnego odgrywania ról. Fantazja nie zna granic. Jest ona motorem niezliczonych ciekawych historii w rónych rolach, powstajcych w dziecicych pokojach, poniewato one same piszscenariusze.

Dla rodziców i nauczycieli PLAYMOBIL jest synonimem dobrej zabawy o najwyszej jakoci, oferujc rozrywkdzieciom i dorosłym w kadym wieku. Kadego roku jest produkowane ponad 100 milionów tych małych, umiechnitych figurek gotowych na kolejne przygody w dziecicych pokojach na całym wiecie.

Co wicej jeszcze na sam koniec: Gdybymy ułoyli figurki jedna nad drug, to uzyskamy wysokość 225 000 kilometrów. Do księżyca brakuje nam jeszcze troszeczk, mianowicie ponad 5 miliardów figurek. Kto wie, moe juniebawem damy rade – trzymamy kciuki!