Maseczka ochronna PLAYMOBIL

PLAYMOBIL face mask

Od oferty dla personelu do innowacyjnej produkcji - Maseczka na nos i usta od PLAYMOBIL

Od miesięcy pandemia koronawirusa trzyma cały świat w wielkim napięciu. Niebezpieczeństwo zarażenia jest ogromne - wirusa nie zatrzyma żadna fizyczna przeszkoda. Pod koniec marca PLAYMOBIL zadał sobie pytanie, co firma może zrobić ze swoją wiedzą z zakresu tworzyw sztucznych, aby zmniejszyć ryzyko infekcji swojego personelu. Ponieważ na maseczki jest ogromne zapotrzebowanie, narodził się pomysł, aby firma sama wyprodukowała taki artykuł.

Natychmiast przystąpiono do realizacji pomysłu. W ciągu zaledwie 10 dni został opracowany prototyp maseczki na nos i usta wielokrotnego użytku, który następnie przeniesiono do produkcji. Od tego czasu maseczka na nos i usta stała się integralną częścią środków higieny i bezpieczeństwa. Dzięki temu praca w budynkach biurowych PLAYMOBIL i produkcji stała się znów możliwa. Maseczka na nos i usta wielokrotnego użytku dla dorosłych okazała się świetnym rozwiązaniem w aktualnej sytuacji.

Pierwsze zapytania o dostępność maseczki na nos i usta nie dały na siebie długo czekać. Światowy popyt jest ogromny. Politycy nadal dyskutują nad obowiązkiem noszenia maseczki, w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tym kontekście firma PLAYMOBIL postanowiła rozpocząć seryjną produkcję maseczki na nos i usta wielokrotnego użytku i zaoferować ją wszystkim zainteresowanym osobom.
 
W rekordowo krótkim czasie powstały specjalistyczne narzędzia do konstrukcji formy tego artykułu.Po ogłoszeniu swojej innowacyjnej idei, PLAYMOBIL  otrzymuje wiele zapytań oraz zamówień, dotyczących maseczek. Pytania dotyczą m. in. dostępności oraz rozmiarów, kolorów czy modeli maseczek. Aktualną ofertę można znaleźć w naszym sklepie internetowym. Aby sprostać licznym zamówieniom, produkcja tego artykułu jest stale zwiększana. Cieszymy się bardzo, mogąc w ten sposób pomóc w zaspokojeniu aktualnego zapotrzebowania na ten produkt. Dokładamy wszelkich starań, aby w tym trudnym czasie jak najszybciej zrealizować liczne zamówienia.
 

Prosta maseczka ochronna, którą opracowała firma Geobra Brandstätter Stiftung & Co. KG zmniejsza ryzyko zarażenia innych osób drogą kropelkową.

W tym celu użytkownik wkłada do maski przed każdym jej użyciem świeży element filtrujący. Jako filtry mogą być stosowane różne materiały chłonne - na przykład standardowa chusteczka papierowa.

Nie wolno używać maski bez filtra. Ze względów higienicznych maska musi być regularnie czyszczona i używana tylko przez jedną osobę. Podczas zakładania maski należy upewnić się, że nos i usta są całkowicie zakryte. Gumowa opaska służy do zamocowania jej tak, aby nie mogła się przesunąć, nawet przy gwałtownych ruchach (patrz ilustracja). Podczas noszenia maseczki należy przestrzegać wszystkich przepisów higienicznych, np. zachować bezpieczną odległość co najmniej 1,5 metra od innych osób.

Czyszczenie: Maseczkę należy dokładnie umyć gorącą wodą z detergentem najpóźniej po 10 godzinach użytkowania. Przed jej czyszczeniem należy wyjąć element filtrujący. Należy pamiętać, aby zawsze wkładać nowy element filtrujący.

Uwaga prawna: Maska nie zapewnia użytkownikowi żadnej ochrony własnej i nie spełnia wymogów, dotyczących produktów medycznych oraz przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, dotyczących środków ochrony osobistej.

Brak urządzenia medycznego i środków ochrony osobistej

Anleitung

Nase Mund Maske

Pytania i odpowiedzi - Maseczka na nos i usta od PLAYMOBIL


1. Z jakiego materiału wykonana jest maseczka na nos i usta od PLAYMOBIL?
Maseczka wykonana jest z wysokiej jakości i szczególnie trwałego tworzywa sztucznego, przede wszystkim z TPE (termoplastycznych elastomerów).

2. Gdzie produkowana jest maseczka na nos i usta od PLAYMOBIL?
Maseczka produkowana jest w Dietenhofen, w Niemczech i należy do wysokojakościowo produktów, oznaczonych jako made in Europe.

3. Gdzie można kupić maseczkę na nos i usta?
Po zaopatrzeniu w pierwszej kolejności personelu firmy geobra Brandstätter Stiftung & Co. KG, maseczkę można zamówić w sklepie internetowym Playmobil. Zapotrzebowanie jest bardzo duże.

4. Jaki rodzaj ochrony zapewnia maseczka?
Maseczka nie zapewnia użytkownikowi żadnej ochrony własnej i nie spełnia wymogów, dotyczących  produktów medycznych oraz przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, dotyczących środków ochrony osobistej. Ryzyko zarażenia innych osób drogą kropelkową jest jednak o wiele mniejsze, gdy używa się maseczki na nos i usta. W tym celu użytkownik wkłada do maseczki przed każdym użyciem świeży element filtrujący. Jako filtry mogą być stosowane różne materiały chłonne, takie jak, dostępne na rynku, chusteczki do nosa.

5. Na co należy zwrócić uwagę podczas noszenia i czyszczenia maseczek?
Podczas noszenia maski należy zawsze przestrzegać wszystkich przepisów higienicznych ograniczających ryzyko infekcji, takich jak: bezpieczna odległość od innych osób, wynosząca co najmniej 1,5 m, regularne i dokładne mycie rąk. Maseczkę należy dokładnie umyć gorącą wodą i płynem z detergentem, najpóźniej po 10 godzinach użytkowania. Jako produkt wielokrotnego użytku maseczka jest łatwa do czyszczenia i dzięki temu szczególnie oszczędna, trwała i przyjazna dla środowiska naturalnego. Filtr (np. chusteczkę do nosa) należy zutylizować po użyciu.
Podczas zakładania maseczki należy upewnić się, że nos i usta są całkowicie zakryte. Mniejsze szczeliny w okolicy policzków nie mają znaczenia, za to dostarczają użytkownikowi dodatkowego powietrza do oddychania. Ryzyko zakażenia innych osób drogą kropelkową jest znacznie mniejsze, dzięki części z filtrem. Gumowa opaska służy do zamocowania maseczki, aby nie mogła się przesunąć, nawet przy gwałtownych ruchach. Zaleca się przechowywanie maski w suchym miejscu i w nie zamkniętym pojemniku.

6. Jakie są zalety maseczki na nos i usta?
W porównaniu z maseczkami jednorazowymi i modelami wykonanymi z tkaniny, zaletą maseczki na nos i usta jest to, że może być ona ponownie użyta, dzięki czemu chronimy nasze  środowisko naturalne. Zastosowanie filtra w tzw. ustniku, sprawia, że maska PLAYMOBIL może być używana praktycznie w każdej chwili - bez oczekiwania na np. wyschnięcie materiału po umyciu. Jest to produkt o długiej żywotności, który nie wykazuje prawie żadnych oznak zużycia. Podczas gdy maseczki wykonane z tkaniny muszą być regularnie prane, maseczkę na nos i usta od PLAYMOBIL można łatwo wyczyścić gorącą wodą i mydłem. W zależności od materiału, maseczki z tkanin mogą po 3-4 godzinach stać się bardzo mokre w okolicy ust. Stosowanie środków dezynfekujących do tego typu maseczek z tkanin może negatywnie wpłynąć na ich funkcjonalność - problem ten nie występuje natomiast w przypadku tworzyw sztucznych.

7. Dla kogo przeznaczona jest maseczka na nos i usta?
Maseczka przeznaczona jest w zasadzie dla każdego, należy jednak wybrać odpowiedni dla siebie rozmiar. Maseczka na nos i usta od Playmobil została początkowo opracowana dla pracowników firmy. Dlatego pierwsza transza to wymiar L (kolor turkusowy). W następnych transzach Playmobil oferuje jeszcze dwa mniejsze rozmiary. Rozmiar S, dostępny jest w kolorze pomarańczowym. Dla rozmiaru S PLAYMOBIL planuje jeszcze trzy kolejne kolory, z różnym rodzajem mocowania do maseczek.  Maseczka na nos i usta od PLAYMOBIL w rozmiarze M będzie dostępna w kolorze jasnoszarym.

8. Ile maseczek za jednym razem można kupić w sklepie internetowym? 
Dla klientów indywidualnych, maksymalna ilość zamówienia wynosi 9 maseczek. Nie dotyczy to sprzedawców, którzy związani są z PLAYMOBIL umową, a zamówienia realizowane są na innej zasadzie.